Międzypokoleniowy Uniwersytet XXI wieku

23-07-2024
D_Plakat_uniwersytet_XXI_23_07_24.jpg

Rekrutacja: do 13 września 2024 roku
Realizacja projektu: 13 września - 13 grudnia 2024 roku
Liczba uczestników: 45 osób (trzy grupy wiekowe po 15 osób)

Okiełznać współczesny świat i przejąć inicjatywę

Napierające nowe technologie, za którymi nie można nadążyć, coraz większe wyzwania i oczekiwania współczesności oraz stereotypowe tłumaczenie wszystkiego różnicami pokoleniowymi. Czy można ujarzmić teraźniejszość i wycisnąć z niej jak najwięcej dla siebie? Startujący właśnie Międzypokoleniowy Uniwersytet XXI wieku organizowany przez Stowarzyszenie „Małe Rzeczy” ma na to receptę. Tematyczne warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych współfinansuje Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska.

Cel projektu

Celem projektu jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności umożliwiających efektywne funkcjonowanie w XXI wieku oraz wspieranie społeczeństwa w ciągłym procesie uczenia się i odkrywania siebie. 

„W ramach inicjatywy planowane jest także podniesienie kompetencji społecznych, rozwijanie poczucia własnej wartości oraz motywowanie do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Projekt pragnie obudzić w słuchaczach ciekawość świata, wspierać aktywność twórczą, pobudzić kreatywność oraz kształtować otwarte postawy w życiu społecznym.” – podkreśla Paweł Grabowski ze Stowarzyszenia „Małe Rzeczy” - pomysłodawcy i organizatora warsztatów.

Ciekawie i twórczo

Dziewięć tematycznych warsztatów będzie dostosowanych do trzech grup docelowych. Dzieci, młodzież i dorośli porozmawiają m.in. o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, sztucznej inteligencji, zarządzaniu budżetem domowym, zrozumieniu współczesnej sztuki. Skorzystają z zajęć z komunikacji emocjonalnej, planowania budżetu domowego, sztuki wystąpień publicznych oraz wielu innych.

Inicjatywę współfinansuje Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska, który od dawna wspiera lokalną społeczność Inowrocławia.

"W tym roku zdecydowaliśmy o wyborze 20 projektów, które uzyskały największą ocenę i okazały się merytorycznie najlepsze. Pozwolą one skorzystać z inicjatyw jak największej liczbie mieszkańców miasta i gminy Inowrocław. Zależało nam, aby wsparcie mogło trafić na realizację przedsięwzięć w wielu obszarach i być kierowane do różnych grup odbiorców. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i zaangażowania lokalnej społeczności. To dowód i potwierdzenie, że program stworzony przez Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska stanowi odpowiedź na realne potrzeby mieszkańców" – mówi Tomasz Molenda, prezes zarządu Qemetica Soda Polska.

 

Działanie lokalne, myślenie globalne

Projekt adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców osiedla Mątwy, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres warsztaty@malerzeczy.org 

 

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.

Organizatorzy oczekują, że inicjatywa przyczyni się do podniesienia jakości życia społeczności lokalnej oraz zachęci uczestników do ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego. Jeśli pozyskane zostanie dodatkowe finansowanie, warsztaty Międzypokoleniowego Uniwersytetu XXI wieku mają szanse na stałe zagościć na edukacyjnej mapie Inowrocławia.

Informacja prasowa dostępna w linku.

KONTAKT

Stowarzyszenie Małe Rzeczy

  • ul. Staropoznańska 131-133
    88-100 Inowrocław
  • Telefon: +48 669 506 038
  • Email: biuro@malerzeczy.org

KRS: 0000673917
NIP: 5562768594
Regon: 367184599
Data rejestracji: 2017-04-28