O nas

Stowarzyszanie Małe Rzeczy powstało z myślą o osobach wykluczonych społecznie, przede wszystkim o matkach samotnie wychowujących dzieci oraz osobach starszych. Realizowane przez naszą organizację przedsięwzięcia obejmują działania służące zapobieganiu nierównościom społecznym osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. STATUT STOWARZYSZENIA

Realizujemy liczne warsztaty i szkolenia edukacyjne, w tym także projekty z dofinasowań ze środków unijnych oraz we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Zrealizowane projekty to m. in. „Akademia Mamy", „Klub Seniora", „Dzienny Dom Opieki Medycznej", „Klub Młodzieżowy Małe Rzeczy" oraz warsztaty aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z powiatu inowrocławskiego.

Prowadzimy szkolenia z zakresu adaptacji kulturowej dla cudzoziemców, obsługi klienta wielokulturowego w służbie zdrowia, społecznej odpowiedzialności biznesu firm i skuteczności kampanii edukacyjnych i społecznych. Dochód z warsztatów i szkoleń wspiera cele statutowe Stowarzyszenia. 

Długofalowym celem Stowarzyszenia jest budowa Przyjaznego Domu Chronionego integrującego starsze pokolenie z matkami samotnie wychowującymi dzieci. Placówka pomoże mamom w lepszej adaptacji społecznej i aktywizacji zawodowej. 

Bądź na bieżąco i odwiedzaj nas na Facebook  oraz Instagram 

Nasz zespół

Marta Przybysz.jpg

Marta Przybysz - prezes Stowarzyszenia Małe Rzeczy, certyfikowany opiekun medyczny i terapeuta. Doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi zdobyła dzięki pracy w hospicjach, domach pomocy społecznej i domach samopomocy. Doskonale zna potrzeby osób starszych i wymagających szczególnego wsparcia. Uwielbia kontakt z naturą i jego wpływ na samopoczucie psychiczne.

ms.jpg

Małgorzata Sirko- przedsiębiorca, laureatka konkursu "Złota Setka Pomorza i Kujaw 2013", właściciel i prezes zarządu Centrum Medycznego Sir Med działającego w sektorze usług medycznych sfery prywatnej i finansowanej ze środków publicznych w zakresie specjalistki, fizjoterapii ambulatoryjnej i COL.

DS.jpg

Dariusz Sirko - absolwent GSSR Lancaster University i Polskiej Akademii Nauk, autor „Pocket History of Poland”- kieszonkowej historii Polski dla obcokrajowców. Specjalista w obszarze adaptacji kulturowej obcokrajowców z ponad 5 letnim doświadczeniem. Pracował w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie zajmował się m. in. obsługą obcokrajowców oraz przygotowywaniem materiałów informacyjnych o zezwoleniach na pobyt czasowy w ramach projektu dla integracji dla cudzoziemców w Polsce współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI). Zajmował się także koordynacją wymiany studentów międzynarodowych w Akademii Leona Koźmińskiego. Od wielu lat współpracownik Stowarzyszenia Małe Rzeczy.

ed.jpg

Edyta Sirko - producentka teatralna (Teatr Szparka. "Dziurka w eterycznym ciałku", "Szewcy" Wiktora Grodeckiego"), aktorka teatrów alternatywnych (Teatr Studio Anny Dziedzic, Teatr Szparka), absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, PR-owiec. Doświadczenie w branży rozrywkowej i eventowej poznała od podszewki i o show-biznesie wie wszystko. W Stowarzyszeniu odpowiada za kontakt ze Sponsorami i Partnerami przy realizacji projektów specjalnych.

dj.jpg

Damian Jankowski - aktor znany z ról teatralnych, produkcji telewizyjnych i filmowych w tym: Klan, Na Wspólnej, Hotel 52, Przyjaciółki, Na sygnale czy Studniowk@. Prowadzi warsztaty aktorskie i improwizacyjne dla dzieci i dorosłych. Związany z teatrem dziecięcym promującym dobre postawy społeczne wśród najmłodszych.

 

Aylin_Kaya_picture.jpg

Dilek Aylin Kaya - absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, konsultantka edukacyjna i rekruterka w międzynarodowej firmie korporacyjnej. Organizatorka międzynarodowych wydarzeń dla zagranicznych studentów, aktywna uczestnika konferencji i szkoleń z zakresu psychologii i komunikacji międzykulturowej.

pawel_tp.jpeg

Paweł Grabowski - konsultant public relations. Doradza w przygotowaniu i wdrażaniu strategii komunikacyjnych, w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi oraz w media relations. Z Public Relations związany od 1998 roku. Kilkanaście lat koordynował kampanie edukacyjne zmieniające postawy społeczne m.in. akcję uświadamiającą skutki palenia tytoniu „Zawsze Bez Nikotyny”, kampanie: „Zaszczep Zdrowie”, „STOP rakowi szyjki macicy”, „Żółty Tydzień”. Współpracował z największymi firmami i korporacjami międzynarodowymi. Jako wykładowca akademicki z zakresu komunikacji współpracował m.in. z Politechniką Gdańską, AGH w Krakowie, SWPS w Warszawie i Wyższą Szkołą Menadżerską w Warszawie. Prowadzi także szkolenia z wystąpień medialnych i publicznych.

waldemar.jpg

Waldemar J. Sirko - właściciel nowojorskiej firmy SIRKO Fitness, certyfikowany trener fitness International Sports Sciences Assocciation oraz certyfikowany 500-godzinny instruktor jogi. Działacz społeczny, trzykrotnie uhonorowany The President's Volunteer Service Award za działalność pro bono na rzecz osób wykluczonych społecznie. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem oferuje indywidualne zajęcia jogi online, z których dochód przeznaczony jest na cele statutowe Stowarzyszenia.

Iga.jpeg

Iga Duczkowska - absolwentka kryminologii i kryminalistyki. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii prawnej. Obecnie związana z branżą logistyczną i handlową. Promotorka zdrowego stylu życia, przekonana, że sukces opiera się na systematyczności. Prywatnie opiekuje się Benkiem, pupilem rasy staffordshire bull terrier, z którym uwielbia spędzać wolny czas. W stowarzyszeniu inspiruje swoją determinacją i zawsze modnym ubiorem.

KONTAKT

Stowarzyszenie Małe Rzeczy

  • ul. Staropoznańska 131-133
    88-100 Inowrocław
  • Telefon: +48 669 506 038
  • Email: biuro@malerzeczy.org

KRS: 0000673917
NIP: 5562768594
Regon: 367184599
Data rejestracji: 2017-04-28